הזרקת חומרי מילוי

הזרקת חומרי מילוי

עם השנים נפח הפנים יורד ויחד עם צניחת הרקמות מביא למראה זקן ועייף. חומרי מילוי מסוגים שונים משמשים להשבת נפח לפנים ואף למילוי שקעים ופגמים באזורים אחרים בגוף. חומרי המילוי נחלקים לזמניים וקבועים. החומרים הזמניים הם בעלי פרופיל בטיחותי גבוה אך נעלמים לאחר כשנה עד שנה וחצי; הקבועים נותרים שנים ארוכות, אולם עלולים לגרום לתופעות לוואי ואף לעיוות. לאור זאת, אני לא משתמש בחומרי מילוי קבועים אלא זמניים בלבד, וממגוון החומרים הזמניים אני מעדיף את החומצה ההיאלרונית.

 

חומצה היאלרונית היא רב סוכר הבנוי כשרשרת של דו-סוכרים. מבנה זה מאפשר לה לספוח כמויות אדירות של מים – עד פי אלף ממשקלה! היא נמצאת באופן טבעי בעור ותפקידה העיקרי להעניק לו נפח ולחות. עם הגיל כמות החומצה בעור יורדת והעור הופך יבש ודק יותר. הזרקה של חומצה היאלרונית תורמת לא רק להשבת הנפח אלא גם להחזרת הלחות והרעננות, וליצירת קולגן שתורם לאלסטיות של העור.

 

ישנם מגוון של יצרנים בשוק בטווח מחירים עצום. מה מבדיל ביניהם? תהליכי הייצור שונים אצל כל אחד (חלקם מוגנים בפטנט) וכתוצאה מכך לכל מותג יש תכונות אחרות מבחינת רמת האחידות בחומר, רמת הסטריליות, היכולת לעורר תגובה אלרגית והעמידות לאורך זמן. אני מקפיד להשתמש רק במותגים המובילים ולא מזריק כלל חומצות היאלרוניות זולות או ממקורות לא ידועים.

 

אופציה שנייה בה אני משתמש למילוי היא שומן. הזרקה של שומן עצמי תופסת תאוצה רבה ונחשבת ליהלום שבכתר חומרי המילוי. השומן העצמי שמוזרק לפנים זמין למעשה בכמות בלתי מוגבלת, נראה טבעי לחלוטין ואינו יוצר תגובה אלרגית. החסרונות הם שקצירת השומן מאתר תורם היא פעולה לא נעימה ועובדה היא שחלק מהשומן המוזרק נספג (לפעמים אפילו שני שליש ממה שהוזרק), ולכן יש צורך לחזור על הפעולה מספר פעמים עד לקבלת התוצאה הרצויה שתחזיק מעמד לשנים רבות.

פגישת הייעוץ

 

פגישתנו תתחיל בכך שאשאל אתכם מספר שאלות כלליות כמו גיל, מצב משפחתי, מקצוע והרגלים כמו עישון. לאחר מכן אשאל על הרקע הרפואי הכללי כמו נטילת תרופות קבועות (בדגש על מדללי דם), מחלות כרוניות (למשל הרפס או סוכרת) והאם קיימת רגישות לתרופות. אם אכן קיימות מחלות רקע חשוב שתביאו עמכם לפגישה מכתב מרופא המשפחה המפרט אותן ואת הטיפול בהן. חשוב לציין אם עברתם הזרקות קודמות בעבר, בעיקר עם חומרי מילוי קבועים.

 

לאחר איסוף המידע הרפואי אברר מהם האזורים המפריעים לכם בפנים ומהן הציפיות שלכם. מידע זה, בשילוב עם הבדיקה, ישמש אותי להתאים עבורכם את הטיפול ולבצע תאום ציפיות בין הרצוי לאפשרי.

 

כעת אבצע בדיקה גופנית הכוללת בין היתר התרשמות מצורת ומבנה הפנים, סימטריה, נפח, כמות ועומק הקמטים, איכות העור ועוד.

 

לבסוף, אסכם את האפשרויות הטיפוליות השונות ואסביר על היתרונות והחסרונות של כל שיטה. אמליץ על הטיפול המועדף בעיניי בהתאם לרצונות והנתונים הגופניים, ואספר על תהליך ההחלמה, התוצאות הצפויות והסיבוכים האפשריים. כמובן שניתן יהיה לשאול שאלות ואני אפרוס את כל המידע, כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת.

 

חומרי מילוי משמשים לארבע התוויות עיקריות – טשטוש קמטים, מתן נפח, פיסול פנים ושיפור איכות העור. כל התוויה תצריך שימוש בחומצה היאלרונית בסמיכות שונה, ולכן כל היצרנים המובילים מספקים טווח של מזרקים בעלי צפיפות חלקיקים עולה. להלן ההתוויות הניתנות לטיפול עם חומרי מילוי:

 

טשטוש קמטים:

 • קמטים נאזולביאלים (בין האף לפה).

 • קמטי מריונטה (בין הלחי לסנטר).

 • קמטוטים סביב הפה.

 • קמטי צחוק בלחיים.

 

מתן נפח:

 • מילוי לחיים ורקות שקועות.

 • הדגשת עצמות לחיים.

 • מילוי מרזבי דמעות (שקעים בין העפעפיים התחתונות לאף)

 • הבלטת סנטר

 

פיסול פנים:

 • מילוי שפתיים.

 • עיצוב האף.

 • הרמת זנב גבות.

 

שיפור איכות העור

הזרקות שטחיות מרובות של חומצה היאלרונית דלילה מאוד בכמות זעירה. לטווח קצר החומצה סופחת מים ויוצרת בצקת עדינה המעלימה קמטוטים ופגמים במרקם העור כמו צלקות אקנה או ורידים בולטים. לטווח ארוך יש גירוי ליצירת קולגן שהוא החלבון העיקרי בעור, כך שעם הזמן והזרקות חוזרות העור הופך אלסטי, גמיש וחלק יותר. ניתן להזריק גם לגב כפות הידיים, אזור המחשוף ועוד.

 

ההזרקה

 

רבים פוחדים מהמחטים ומהכאב שכרוך בהזרקה. יש לציין שהמחט בה נעשה שימוש היא דקה מאוד (עובי של רבע מילימטר) וכאב הדקירה מוגדר כקל. כל חומרי המילוי בהם אני משתמש כוללים בתוכם לידוקאין, שהוא חומר מאלחש המשמש גם ברפואת שיניים. עם זאת, ניתן גם למרוח כחצי שעה לפני ההזרקה משחה מאלחשת כדי להפחית עוד יותר את עוצמת הדקירה.

 

כדאי להגיע להזרקה ללא מייק אפ או איפור מכסה שטח אחר.

 

אם יש היסטוריה של פצעי הרפס בשפתיים או באזור אחר בפנים יש להתחיל טיפול מונע שלושה ימים לפני ההזרקה ויומיים אחרי (Valtrex 500 מ"ג, פעמיים ביום).

 

 

 

אחרי ההזרקה

 

רצוי לא לעוות את הפנים ולהימנע מתנועות מאומצות (כמו צחוק חזק) במשך יממה לאחר הטיפול.

 

לעיתים יוותרו במשך מספר ימים לאחר ההזרקה אודם, נפיחות או סימן כחלחל עקב שטף דם תת-עורי. תופעות אלו יחלפו ואינן מחייבות טיפול. ניתן להשתמש במייק אפ כדי להסתיר לחלוטין תופעות לוואי אלו. אפשר לשים קומפרסים קרים להפחתת הנפיחות אם היא משמעותית.

 

חומר סמיך המוזרק לעומק העור כדי להחליק קמט, למעשה מרים את הקמט כלפי מעלה, כפי שעמוד של אוהל מרים את יריעת האוהל. בשל כך אפשר יהיה לפעמים להרגיש גוש של חומר באמצעות האצבע או הלשון. כל עוד הגוש איננו נראה אין מה לדאוג, ולרוב התחושה תעלם לאחר מספר שבועות.

 

חומר המילוי נספג במשך הזמן, ורוב האנשים נזקקים לטיפול נוסף כעבור חצי שנה לחומרים דלילים  ועד שנה וחצי לסמיכים. לאחר כל טיפול יהיה שיפור מצטבר, כך שפרק הזמן בין הטיפולים יתארך.

 

עומק של קמט הוא נתון המשתנה מאוד מאדם לאדם. במידה והשיפור איננו משמעותי מספיק לאחר שבועיים מההזרקה, ניתן להוסיף עוד חומר בתשלום נוסף, עד לקבלת המראה הרצוי.

סיבוכים

סיבוכים הם אירועים שליליים כתוצאה מההזרקה, שהסיכון להתרחשותם הוא נמוך מאוד. כשהם בכל זאת מתרחשים יש צורך במעקב ולעיתים בטיפול משלים.

 

להלן הסיבוכים האפשריים:

 • זיהום באזור המוזרק שיצריך טיפול אנטיביוטי

 • הפרעות מתאר כמו אסימטריה או גושים שתצרכנה הזרקה נוספת של חומר מילוי או הזרקה של אנזים מפרק (היאלרונידאז)

 • שינוי צבע (התכהות או התבהרות) קבוע או זמני בעור

 • תגובה אלרגית בדרגות שונות לחומר המוזרק או לחומר ההרדמה המקומית.

 • הזרקת החומר עלולה לעורר תגובה של הגוף מול חומרים אחרים שהוזרקו לגוף, בעיקר סיליקון.

תמונות לפני ואחרי הזרקה

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

צרו קשר או שלחו הודעה

נייד

050-2210781

שלח

name

שדה חובה​

הטופס נשלח בהצלחה. נחזור אליכם בהקדם

e-mail

שדה חובה

subject​

שדה חובה

massage

שדה חובה

אימייל

maya@plastidoc.com 

תעודות

תעודות